مراحل تولید لیوان کاغذی

مراحل تولید لیوان کاغذی

مراحل تولید لیوان کاغذی

تولید لیوان کاغذی

مراحل تولید لیوان کاغذی, سود تولید ظروف یکبار مصرف به خصوص نوع کاغذی آن بسیار بالاست و به همین دلیل افراد بسیاری به این کسب و کار جذب می‌شوند.

رایج‌ترین محصول یکبار مصرف در کشور لیوان است که لیوان های کاغذی پس از مصرف و ورود به محیط زیست بسیار آسان‌تر از ظروف پلاستیکی قابل تجزیه هستند.

مراحل تولید لیوان کاغذی

انواع لیوان کاغذی

لیوان های کاغذی با توجه به مواد اولیه مصرفی شامل لیوان یکبار مصرف کاغذی سینگل و دابل می‌شود که لیوان های سینگل برای مصارف نوشیدنی های داغ مناسب بوده و لیوان های دابل برای هر دو نوع نوشیدنی های داغ و خنک مناسب است.

البته لیوان های کاغذی را نیز می‌توان بر اساس مصرف نیز دسته بندی کرد که شامل لیوان نوشیدنی های داغ و لیوان نوشیدنی های خنک و لیوان بستنی و … می‌شود.

لیوان های کاغذی براساس ظرفیت نیز شامل 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, …, 32 اونس می‌شود که هر اونس برابر با 28.34 گرم می‌باشد و هر لیوان یک اونسی دارای ظرفیتی برابر با 28.34 میلی‌لیتر است.

ظروف بین ۳ تا ۱۸ اونس، لیوان و ظروف بین ۲۰ تا ۶۰ اونس کاسه نامیده می‌شوند.

دستگاه تولید لیوان کاغذی

ابعاد هر دستگاه تولید لیوان کاغذی تقریبا ۱.۲ ×۲.۵ می‌باشد و فضایی حدود ۵۰ تا ۶۰ متر برای استفاده هر دستگاه مورد نیاز است.

این فضا علاوه بر قرارگیری دستگاه تولید لیوان کاغذی، شامل مواد اولیه لیوان کاغذی و انبار محصولات می شود.

اغلب دستگاه های تولید ظروف یکبار مصرف محصول کشور کره یا چین هستند، اگرچه این دستگاه ها در ایران نیز تولید می‌شوند.

این دستگاه‌ها به صورت استوک نیز در بازار موجود می‌باشند و به همین دلیل قیمت دستگاه تولید لیوان کاغذی متفاوت است.

اکثر کارخانجات ایران مجهز به ماشین آلات نیمه فرمینگ بوده که قابلیت تولید ظروف از جنس پلی استایرن را دارند اما با این حال تولیدکننده هایی نیز وجود دارند که از ماشین آلات مدل جدید برای تولید ظروف یکبار مصرف با سیستم ترموفرمینگ استفاده می‌کنند که این نوع سیستم‌ها از توجیه اقتصادی بالاتری نسبت به نوع نیمه فرمینگ بهره‌مند هستند.

مراحل تولید لیوان کاغذی

تولید لیوان کاغذی ، فرایند ساده اما حساسی دارد . برای تولید لیوان کاغذی باید نهایت دقت و صبر را داشته باشیم تا بتوانیم نتیجه راضی کننده ای کسب کنیم .

اگر هنگام تولید لیوان کاغذی سهل انگاری شود ، ممکن است مشکلاتی مانند نشت آب ، پخش جوهر در همه سطوح که در نتیجه بوی نامطبوعی را به بار می آورد و مشکلات متعدد دیگری را پدید آورد .

شباهتی با چاپ عمومی ، یک کلیشه چاپ ( زینک ) گرفته می شود که بسیار موثر در کاهش هزینه تولید می باشد .

اما در تولید لیوان کاغذی با چاپ اختصاصی ، زینک فقط یکبار استفاده شده و بعد از آن دیگر قابلیت استفاده را ندارد .

البته این موضوع در حالت کلی است و می توان از یک فرم کامل لیوان کاغذی که از یک طرح می باشد ، چاپ مجدد انجام شود و چاپ دوباره لیوان کاغذی با همان طرح و فرم و زینک صورت می گیرد .

مراحل تولید لیوان کاغذی عمومی یک زینک (کلیشه چاپ) گرفته میشود و چندبار از آن استفاده می شود که در کاهش هزینه های آن هم تاثیر گذار است .

مواد اولیه تولید ظروف کاغذی

مواد اولیه تولید لیوان کاغذی از کشورهایی مانند چین، کره و … توسط تجار ایرانی وارد کشور می‌گردد و بعد از چاپ و برش طبق سفارش مشتری عرضه می‌شود.

البته در سال های اخیر شرایطی فراهم شده که مواد اولیه تولید لیوان و ظروف کاغذی در این صورت گیرد و از این بابت افراد فعال در این عرصه دغدغه‌ای برای تهیه مواد اولیه نداشته باشند.

سود تولید لیوان کاغذی

سود تولید لیوان کاغذی به تولیدکننده و تلاش او در این زمینه بستگی دارد.

هر دستگاه به طور میانگین قادر است ۲۵ هزار لیوان در طول روز تولید کند که سود آن بر اساس هزینه های صورت گرفته محاسبه می‌شود.

در این بین می‌توان در این زمینه اقدام به بازاریابی کرد و با بستن قرارداد با شرکت ها جهت چاپ طرح و اطلاعات آن شرکت بر روی محصولات، به سود بیشتری در این زمینه دست یافت.

فرآیند تولید لیوان کاغذی

1)ابتدا كاغذ توسط دستگاه روكشدار كننده ماده پلی اتیلن دار روكش می گردد . در ضمن اگر كاغذ به صورت یك طرفه روكش شود آن را سینگل و در صورتی كه دو طرف روكش شود آن را دابل می گویند .
2) بعد از روكشدار شدن كاغذ ، كاغذ روكشدار در ابعاد سفارش داده شده برش داده میشود ( برای تولید بدنه ظروف ) و رول ( بخش تحتانی ظروف )
3) بعد از طی مراحل بالا توسط دستگاه چاپ ، چاپ طرح های دلخواه بر روی صفحه كاغذ صورت میگیرد .
4) از دستگاه برش به منظور برش صفحه كاغذ به كاغذ بدنه ظرف ( استروك ) استفاده میشود و كاغذ چاپ شده به صورت استروك در می آید .
5) با استفاده از دستگاه های تولید ظروف یكبارمصرف كاغذی ، ظروف مورد نظر به صورت اتوماتیك تولید می گردند .

برای هر دستگاه یك اپراتور كافی است وظیفه این اپراتور قرار دادن كاغذ استروك شده ظروف در محل ورودی دستگاه و ورل كف ظروف در محل تعبیه شده و سپس جمع آوری ظروف تولید شده میباشد .

6) در این مرحله دیگر تولید لیوان كاغذی به پایان رسیده و تنها بسته بندی آن در كارتن های باقی مانده است . همان طور كه در قسمت بالا توضیح داده شد مراحل تولید لیوان كاغذی بسیار ساده میباشد به طوری كه لازم نیست شما همه مراحل را خودتان انجام دهید.
شما كاغذ مورد نیاز خود را از وارد كنندگان كاغذ به صورت خام یا استروك خریداری می نمایید ، در صورتی كه به صورت استروك خریداری نمایید دیگر با مراحل چاپ و برش كاری ندارید و فقط استروك خریداری شده را در دستگاه گذاشته و مراحل تولید انجام میشود.
برخی از وارد كنندگان كاغذهای روكشدار ،خدمات چاپ و برش را نیز ارائه میدهند بنابراین شما باید استروك ظروف و كاغذ رول كف را از این توضیع كنندگان تهیه نمایید .
اگر شما در اجرای این پروژه تازه كار هستید می توانید کارتان را از بخش شكل دهی شروع نمایید به این معنا كه تنها دستگاه تولید ظروف یكبارمصرف را خریداری نموده و مراحل چاپ و برش را توسط چاپخانه انجام دهید.

حرف آخر

امیدواریم که شما از این مقاله راضی بوده باشید .

توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید …


شما بزرگواران می توانید با راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

تماس : 09123220691 – 09125796194

اینستاگرام: sofre_mandegar

واتساپ: 09125796194

ساعت کاری: ۸ الی ۱۷
آدرس: پاکدشت ، فرون آباد اول مقداد ۷ کوچه چراغعلی پلاک ۲۴
مدیریت: مجید سلیمانپور


تولید سفره یکبار مصرف مجلسی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف تشریفاتی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف ورساچ در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف افطار در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف رنگی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف کاغذی در پاکدشت , تولید کیسه فریزر در پاکدشت , تولید کیسه زباله در پاکدشت , تولید لیوان کاغذی در پاکدشت , قیمت سفره یکبار مصرف در پاکدشت , قیمت سفره یکبار مصرف مجلسی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف طاقه رول شده در تهران , تولید سفره یکبار مصرف ماندگار در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف ۵۰ متری در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف بدون گرانول در پاکدشت ، تولید لیوان کاغذی یکبار مصرف در پاکدشت، خرید سفره یکبار مصرف از کارخانه پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف در فرون آباد, کارخانه تولید سفره فرون آباد , خرید عمده سفره از فرون آباد , آدرس تولیدی لیوان کاغذی در تهران, خرید لیوان کاغذی در تهران, قیمت لیوان بکبار مصرف در تهران,

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین مقالات


بهترین مارک سفره یکبار مصرف
سود تولید سفره یکبار مصرف
آشنایی با دستگاه رول به رول سفره یکبارمصرف
هزینه راه اندازی خط تولید سفره یکبارمصرف