کیسه زباله

کیسه زباله

کیسه زباله

 تولید کیسه زباله

کیسه زباله, این کیسه ها با استفاده از پلاستیک های بازیافتی ساخته می شوند ، اغلب برای نگهداری ظروف یکبار مصرف آزمایشگاهی استفاده می شوند..

همچنین بیشتر برای پسماند های مواد غذایی استفاده می شوند. در این مطلب در مورد انواع کیسه های زباله توضیحاتی میدهیم.

معرفی کیسه زباله

کیسه های زباله از مواد بازیافتی ساخته می شوند به همین دلیل نسبت به مواد اولیه از کیفیت پایین تری برخوردارند. البته خاصیت کششی مناسبی دارند. از این رو برای جمع آوری زباله ها کاربرد زیادی دارند.

به طور کلی انواع کیسه زباله در اندازه های مختلف وجود دارند و در اشکال مختلف و برای مصارف گوناگون مورد استفاده قرار گرفته اند .

ساختار کیسه های زباله

در ساخت انواع کیسه های زباله پلاستیکی از انواع مواد پلیمری بازیافت شده استفاده می شود. با توجه به قابلیت بازیابی اکثر پلیمرها، می توان مواد پلاستیکی را پس از مصرف با جمع آوری درست مجدداً طی فرایند بازیافت مورد استفاده قرار داد.

مسئله مهم و اساسی در این میان استفاده از مواد بازیافت شده در مصارف غذایی است. مواد بازیافتی نباید با مواد خوراکی در ارتباط باشند. ساختار کیسه های زباله نیز از پلاستیک های بازیافت شده تهیه میشود. در واقع صحبت از آن دسته از مواد بازیافت شده ای است که برای بسته بندی و نگهداری مواد غذایی غیرمجاز هستند. به همین دلیل این پلاستیک ها که معمولا دارای مقاومت کششی بالایی هستند ، برای جمع آوری زباله استفاده میشود.

کیسه زباله

کیسه زباله

انواع کیسه های زباله

به دلیل انواع مختلف زباله های تولیدی در کاربری های مختلف ، انواع کیسه های زباله نیز بسیار زیاد میباشد. برای مثال نمیتوان زباله های یک کارگاه را با زباله های یک خانه را در یک نوع کیسه زباله جمع آوری کرد.

برخی از زباله ها نیاز به مقاومت و ضخامت خاصی دارند. اما به طور کلی انواع این کیسه ها شامل کیسه های ضخیم و نازک میباشد. از این رو در زیر انواع کیسه زباله ها را برای شما آورده ایم:

 • کیسه زباله خانگی
 • کیسه زباله بیمارستان
 • کیسه زباله اداره ها

همچنین انواع کیسه زباله ها در اندازه های مختلف برای مصارف گوناگون استفاده میشوند. این اندازه ها به صورت زیر است:

 • کیسه زباله سایز ۸۰ * ۶۰
 • کیسه زباله سایز ۶۰ * ۵۰
 • کیسه زباله سایز ۷۰ * ۵۵
 • کیسه زباله سایز ۸۰ * ۶۵
 • کیسه زباله سایز ۸۰ * ۶۰
 • کیسه زباله سایز ۹۰ * ۷۰
 • کیسه زباله سایز ۱۰۰ * ۸۰
 • کیسه زباله سایز ۱۲۰ * ۸۰
 • کیسه زباله سایز ۱۲۰ * ۱۰۰
 • کیسه زباله سایز ۱۳۰ * ۱۰۰
 • کیسه زباله سایز ۱۵۰ * ۱۲۰

اندازه های بزرگ از این کیسه ها برای مصارف خاص استفاده میشود. عموما برای زباله های خانگی تا ابعاد ۸۰ بیشترین کاربرد را دارد.

در ادامه توضیحاتی در خصوص برخی از مهمترین انواع کیسه زباله ها داده میشود.

انواع کیسه زباله بیمارستان ها

کیسه زباله های بیمارستان ها و مراکز درمانی بسیار حساس هستند. برای جلوگیری از شیوع  بیماری باید از کیسه زباله های خاص استفاده شود.

به طور کلی در مراکز بهداشتی و بیمارستانی به دلیل نوع محیط و ترکیبات زباله‌هایی که تولید می‌شوند، لازم است از کیسه زباله مخصوص استفاده شود.

برای مراکز درمانی و بهداشتی سه نوع کیسه ی زباله غیرعفونی، کیسه زباله عفونی و کیسه زباله‌های امحا وجود دارد که مناسب زباله‌های تولید شده در این مکان‌ها است.

از کیسه زباله‌های غیرعفونی معمولاً برای مواد خشک استفاده می‌شود که آلودگی‌ خاصی نداشته باشند. برای زباله‌های عفونی که آلودگی‌های بیولوژیکی دارند و احتمال شیوع و سرایت آن وجود دارد، از کیسه زباله‌های عفونی استفاده می‌شود که در برابر مواد تیز و برنده مقاوم باشند.

کیسه زباله های اماکن مسکونی:

به طور یکی از بیشترین کاربرد های کیسه های زباله در اماکن مسکونی میباشد. در خانه‌ها میزان تولید زباله‌ها براساس اینکه تعداد افراد خانواده چند نفر باشد، متفاوت است. برخی زباله‌ها هستند که در خانه تولید می‌شوند.

زباله‌های خشک مانند شیشه، پلاستیک، فلزات و چوب هستند و زباله‌های تر مانند پسماند مواد غذایی،‌ پوست میوه و غیره است که معمولاً در خانه‌ها تولید می‌شود.

برای زباله‌های تر و خشک باید از دو کیسه زباله به صورت جداگانه استفاده شود و زباله‌های تر و خشک را از یکدیگر جدا کرد. به منظور کاهش میزان آلودگی محیط زیست می‌توان تفکیک زباله‌ها را درخانه شروع کرد تا میزان زباله‌های قابل بازیافت افزایش پیدا کند.

برای تفکیک زباله‌ها دستورالعمل‌هایی وجود دارد که با انجام آن می‌توان زباله‌ها را از یکدیگر تفکیک کرد تا انباشت زباله‌ها کاهش یابد.

حرف آخر

امیدواریم که شما از این مقاله راضی بوده باشید .

توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید …


شما بزرگواران می توانید با راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

تماس : 09123220691 – 09125796194

اینستاگرام: sofre_mandegar

واتساپ: 09125796194

ساعت کاری: ۸ الی ۱۷
آدرس: پاکدشت ، فرون آباد اول مقداد ۷ کوچه چراغعلی پلاک ۲۴
مدیریت: مجید سلیمانپور


تولید سفره یکبار مصرف مجلسی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف تشریفاتی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف ورساچ در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف افطار در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف رنگی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف کاغذی در پاکدشت , تولید کیسه فریزر در پاکدشت , تولید کیسه زباله در پاکدشت , تولید لیوان کاغذی در پاکدشت , قیمت سفره یکبار مصرف در پاکدشت , قیمت سفره یکبار مصرف مجلسی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف طاقه رول شده در تهران , تولید سفره یکبار مصرف ماندگار در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف ۵۰ متری در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف بدون گرانول در پاکدشت ، تولید لیوان کاغذی یکبار مصرف در پاکدشت، خرید سفره یکبار مصرف از کارخانه پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف در فرون آباد, کارخانه تولید سفره فرون آباد , خرید عمده سفره از فرون آباد , 

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین مقالات


تولیدی بهترین مارک سفره یکبار مصرف
پخش سفره یکبار مصرف عمده و ارزان قیمت
سفارش عمده سفره یکبار مصرف از کارخانه
انواع سفره یکبار مصرف مجلسی