کاهش مصرف پلاستیک روزمره

کاهش مصرف پلاستیک روزمره

کاهش مصرف پلاستیک روزمره

راهکار برای کاهش استفاده از پلاستیک 

کاهش مصرف پلاستیک روزمره, محصولات پلاستیکی روزانه ای که استفاده می کنیم در آخر سر از سطل زباله ما در می آورند. ماندگار سبز در این نوشته قصد دارد تا با معرفی‌ چند روش، به شما کمک کند تا از محصولات پلاستیکی کمتر استفاده کنید.

لازم به ذکر است که تقریبا ٪۴۰ صنعت بسته بندی را محصولات پلاستیکی شامل میشود.

سبک زندگی دوستدار محیط زیست را با کاهش مصرف پلاستیک روزمره ی خود آغاز کنید. تخمین زده شده است که در آمریکا روزانه 100 میلیون کارد و چنگال یکبار مصرف دور ریخته می شود.

کاهش مصرف پلاستیک روزمره

 از مسواک با بدنه بامبو استفاده کنید

مسواک های پلاستیکی خود را با مسواک های بامبو جایگزین کنید این مسواک ها با محیط زیست سازگاری بیشتری دارند.

ردپای زیست محیطی یا اکولوژیکی بامبو از پلاستیک کمتر است.

زیرا گیاهان بامبو به سرعت رشد می کنند. بنابراین بامبو یک منبع تجدید پذیر به حساب می‌‌آید. همچنین بامبو خام اگر در بدنه مسواک مورد استفاده قرار گیرد زیست تجزیه پذیر می شود. با جایگزینی مسواک بامبو با مسواک های پلاستیکی که در بازار به وفور دیده می‌شوند به راحتی می توانید استفاده از یک محصول پلاستیکی را کاهش دهید.

 از کیسه‌های خرید زیست تجزیه پذیر استفاده کنید

کیسه‌های پلاستیکی از مهمترین منابع آلوده کننده کره زمین می باشند. اگر همه ما می توانستیم به کیسه‌های زیست تجزیه پذیر روی بیاوریم، لطف بزرگی به زمین و محیط زیست میکردیم. اگر کیسه خرید تجزیه پذیر در دسترس نبود از کیسه‌های پارچه‌ای استفاده کنید.

کیسه‌های پارچه ای قابل شستشو هستند. با این کار زباله‌های پلاستیکی در مراکز دفن به طرز چشم گیری کاهش خواهند یافت.

 

از خرید محصولات بهداشتی که در بطری‌های پلاستیکی ارائه میشوند اجتناب کنید

سالانه بیش از ۸۰ میلیارد بطری پلاستیکی در سراسر جهان متعلق به شامپو و نرم کننده می‌باشد. برای کاهش استفاده از پلاستیک در این بخش به مورد زیر توجه کنید.

 شامپو و نرم کننده را به صورت عمده خریداری کنید

به فروشگاه‌هایی‌ بروید که بتوانید از آنها عمده خرید کنید.

بسیاری از این فروشگاه‌ها محصولات آرایشی‌ و بهداشتی عمده را در بسته بندی کمتری ارائه میدهند و هزینه محصول برای مصرف کننده کمتر خواهد شد.

گاهی اوقات اگر خرید بیشتری انجام دهید، تخفیف بهتری نیز خواهید گرفت.

اگر به این روش ادامه دهید، نه تنها هزینه کمتری در سال برای همان محصولات آرایشی‌ و بهداشتی پرداخت کرده اید، بلکه به کاهش ضایعات پلاستیکی نیز کمک شایانی کرده اید.

 از شامپو بار استفاده کنید

بسیاری از افرادی که سعی می کنند تا استفاده از پلاستیک خود را کاهش دهند، از شامپوی مایع به شامپوی جامد تغییر می دهند. چرا که شامپو‌ها اکثرا در بسته بندی‌های پلاستیکی ارائه میشوند. شامپو بار‌های پسماند صفر برای کره زمین بهتر از شامپو‌هایی‌ هستند که در بطری ارائه میشوند. زیرا فاقد پلاستیک بوده و هیچ ضایعاتی ندارند. آنها دارای مزایای دیگری نیز می باشند:

– اقتصادی هستند چرا که میزان استفاده از آنها برابر نصف شامپو‌های داخل بطری است.
– آب کمتری مصرف می کنند.
– آنها رد پای کربن کمتری دارند.
– آنها در بسته بندی مقوایی زیست تخریب پذیر عرضه می شوند.

در سال‌های اخیر تنوع محصولات شامپو بار‌ها افزایش یافته است، به این معنی که می توانید گزینه‌ای را انتخاب کنید که مناسب نوع مو و بودجه شما باشد.

اگر  در استرالیا یا نیوزلند هستید، محصولات Ethique محبوب‌ترین گزینه در بین مصرف کنندگان است. این شرکت نیوزلندی همه چیز را بدون پلاستیک بسته بندی می کند.

شما می توانید مستقیماً از وب سایت آنها سفارش دهید. اما اگر به دنبال معاملات یا پیشنهادات هستید بهتر است Biome ،Flora & Fauna یا Nourished Life را امتحان کنید.

استفاده از شامپو بار‌ها گزینه‌ای مناسب برای داشتن سبز زندگی‌ دوستدار محیط زیست و پایدار در خانه است. آنها همچنین یکی‌ از ساده‌ترین روش‌ها برای حمام عاری از پلاستیک محسوب میشوند.

 شامپو و نرم کننده در بطری‌های قابل پر شدن

خرید شامپو و نرم کننده در شیشه  را به عنوان گزینه ضایعات صفر توصیه نمی‌شود.

در بسیاری از کشور‌ها مغازه‌هایی‌ وجود دارد که مصرف کنندگان میتوانند بطری‌های شامپو و یا نرم کنده خود را به آنجا برده و دوباره پر کنند. هزینه محصول تهیه شده به مراتب کمتر از خرید یک شامپو یا نرم کند نو می‌باشد.

بهتر است که به بازیافت به عنوان گزینه آخر نگاه کرد. چرا که بازیافت یک فرآیند پرانرژی است.

بسیاری از شرکت ها به جای بازیافت بطری‌ها، به شما اجازه می دهند که بطری‌های خود را برای تمیز کردن و دوباره پر کردن برگردانید.

این بدان معناست که شما یک محصول را از آنها خریداری می کنید و هنگام خرید محصول جدید می توانید آن را خالی کنید.

در واقع شما خودتان ظرف را دوباره پر نمی کنید. شرکت آن را برداشته، تمیز می کند و در خط تولید دوباره پر خواهد کرد. تعداد این شرکت‌ها محدود هستند. اما هنگام خرید میتوانید درباره پر کردن بطری‌ها از فروشنده سوال کنید.

اگر همه تلاش کنیم که سبک زندگی‌ دوستدار محیط زیست داشته باشیم، تاثیر بسیاری خواهیم داشت. عادت‌ها یک روزه تغییر نمیکنند. پس اگر به لحاظ ذهنی‌ مقاومت داشتید، نگران نباشید. فقط کافی‌ است ادامه دهید.

 هنگام خرید غذای بیرون بر ظرف مخصوص خود را به همراه داشته باشید

بسیاری در تهیه غذاها برای صرفه جویی‌ در قیمت تمام شده غذا از ظروف فومی یا پلاستیکی برای سرو غذا استفاده میکنند.

ضمن اینکه استفاده از این ظروف بسیار به سلامت مصرف کننده آسیب میزند و گاهی اوقات مزه غذا را تغییر میدهد، باعث افزایش ضایعات پلاستیکی میشود.

یا ظرف غذا مخصوص خود را به همراه داشته باشید یا از رستوران درخواست کنید که غذا را در ظروف گیاهی به شما تحویل دهد.

شما میتوانید از ظروف یکبار مصرف گیاهی استفاده نمایید که دارای تمامی‌ گواهی‌های لازم بهداشتی می باشند.

حرف آخر

امیدواریم که شما از این مقاله راضی بوده باشید .

توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید …


شما بزرگواران می توانید با راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

تماس : 09123220691 – 09125796194

اینستاگرام: sofre_mandegar

واتساپ: 09125796194

ساعت کاری: ۸ الی ۱۷
آدرس: پاکدشت ، فرون آباد اول مقداد ۷ کوچه چراغعلی پلاک ۲۴
مدیریت: مجید سلیمانپور


تولید سفره یکبار مصرف مجلسی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف تشریفاتی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف ورساچ در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف افطار در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف رنگی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف کاغذی در پاکدشت , تولید کیسه فریزر در پاکدشت , تولید کیسه زباله در پاکدشت , تولید لیوان کاغذی در پاکدشت , قیمت سفره یکبار مصرف در پاکدشت , قیمت سفره یکبار مصرف مجلسی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف طاقه رول شده در تهران , تولید سفره یکبار مصرف ماندگار در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف ۵۰ متری در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف بدون گرانول در پاکدشت ، تولید لیوان کاغذی یکبار مصرف در پاکدشت، خرید سفره یکبار مصرف از کارخانه پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف در فرون آباد, کارخانه تولید سفره فرون آباد , خرید عمده سفره از فرون آباد , آدرس تولیدی لیوان کاغذی در تهران, خرید لیوان کاغذی در تهران, قیمت لیوان بکبار مصرف در تهران,

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین مقالات


بهترین مارک سفره یکبار مصرف
سود تولید سفره یکبار مصرف
آشنایی با دستگاه رول به رول سفره یکبارمصرف
هزینه راه اندازی خط تولید سفره یکبارمصرف