محصولات سازگار با محیط زیست

محصولات سازگار با محیط زیست

محصولات سازگار با محیط زیست

 محصولات سازگار با محیط زیست

محصولات سازگار با محیط زیست, امروز میخواهیم شما را با محصولات دوستدار محیط زیست که میتوانید از آن ها در منزل خود استفاده کنید و به شیوه پایدار زندگی‌ کنید را به شما معرفی‌ می‌کنیم.

در ابتدا بهتر است محصولات سازگار با محیط زیست یا به عبارتی محصولات دوستدار محیط زیست را معرفی کنیم .

محصولات سازگار با محیط ‌زیست به محصولاتی اطلاق میشوند که در طول فرایند تولید، استفاده و دفع به محیط زیست آسیبی نمی رسانند. در حقیقت محصولات سازگار با محیط ‌زیست به کاهش آلودگی‌‌ها در محیط زیست کمک زیادی می کنند.

در بسیاری از کشور‌های پیشرفته امروزه از مواد بازیافتی محصولات سازگار با محیط ‌زیست تولید میکنند و به عرضه قرار میدهند.

این نوع محصولات همگی‌ دارای برچسب دوست دار محیط زیستی‌ هستند تا به راحتی‌ قابل تشخیص باشند.

محصولات سازگار با محیط زیست

مردم  تصور میکنند که داشتن سبک زندگی‌ سازگار با محیط زیست کار دشواری است. اما در واقع محصولات سازگار با محیط ‌زیست زیادی وجود دارند که میتوانند به مردم کمک کنند تا به راحتی‌ حجم زباله‌هایشان را کاهش دهند و به محیط زیست آسیب کمتری برسانند. محصولات دوستدار محیط زیست گاهی اوقات با نام محصولات سبز نیز شناخته میشوند که می‌توان به طور عمده شامل مورد زیر باشند:

 بطری‌های آب قابل‌ استفاده مجدد

در هر دقیقه، مردم حداقل یک میلیون بطری پلاستیکی یکبار مصرف در سراسر جهان می خرند.

مقدار مواد خامی را که برای تولید این بطری‌ها صرف می شود را در نظر بگیرید.

سپس، در مورد فضایی که پس از دور انداختن آنها اشغال خواهند کرد، فکر کنید. احتمالا یک میلیون؟ یکی از مهمترین نگرانی‌های زیست محیطی استفاده بیش از حد از زباله‌های پلاستیکی بوده است.

استفاده از یک بطری آب قابل استفاده مجدد راهی برای کمک به محیط زیست خواهد بود و یکی‌ از محصولات دوستدار محیط زیست به حساب می‌‌آید.

این باعث صرفه جویی در پول شما می شود و از بدن شما در برابر آلودگی‌های ناخالص و مضر محافظت می کند.

بازی قابل استفاده مجدد در حقیقت یک محصول کامل در سفر است و حمل آن در هنگام ورزش، کمپینگ یا رفتن به محل کار یا رفتن به باشگاه آسان است. این بطری‌ها هم کاربردی و هم مقرون به صرفه می باشند.

یک سرمایه گذاری کوچک

یک بطری آب یکبار مصرف می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد اگر مقدار پولی را که در طول عمر خود برای آن خرج می کنید جمع کنید.

وقتی هزینه آن را برای خرید یک فرد در نظر بگیرید خیلی به چشم می‌آید . اما در طی سالیان سال هزینه چشمگیر خواهد شد. یک بطری قابل استفاده مجدد برای همیشه ماندگار است و در کل سرمایه گذاری بهتری است.

بادوام

قرار است اهداف شما پایدار، پسماند صفر و مینیمالیسم باشد. همانطور که از نام آن پیداست، بطری‌های یکبار مصرف برای دور انداختن پس از یک بار استفاده یا گاهی اوقات چند بار استفاده است.

از سوی دیگر، بطری قابل استفاده مجدد همانطور که از اسمش پیداست تا چندین دهه می تواند عمر کنند. دوام یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های این بطری‌ها است.

اگر اهل ورزش، پیاده روی، مسافرت یا باشگاه هستید، این بطری‌ها مفید واقع می شوند.

آب بیشتری بنوشید

یک بطری آب قابل استفاده مجدد به شما اطمینان می دهد که هر روز مقدار معینی آب می نوشید. بیشتر بطری‌ها با حجم ۱ لیتر، ۱۲ لیتر و غیره در بازار تولید می شوند.

وقتی صحبت از بطری‌های یکبار مصرف می شود، شما معمولاً به چند حجم بطری که که وجود دارد محدود خواهید شد.

ولیکن مقدار آب موجود در باتری‌های قابل استفاده مجدد را خودتان می توانید تنظیم کنید.

 وسایل پخت و پز کم مصرف

برند‌هایی‌ چون NUWAVE PIC اقدام به تهیه ظروفی کرده است که استفاده از آنها باعث صرفه جویی‌ انرژی میشود.

داخل ظرف تعدادی سیم پیچ قرار داده شده است. این سیم پیچ‌ها میدان‌های مغناطیسی تولید می کنند که باعث گرم شدن در قابلمه‌ها و تابه‌های فولادی و آهن میشود.

به این ترتیب، گرما در ظروف آشپزی تولید می شود نه در سطح اجاق گاز، که از نظر مصرف انرژی بسیار کمتر از گاز معمولی یا گاز برقی است.

این نوع روش پخت که با آن پخت القایی نیز می‌گویند، سازگارترین روش سازگار با محیط زیست می باشد. زیرا در این روش هیچ سمی در محیط آزاد نمی شود. پخت القایی شعله‌ای نمی سوزاند. بنابراین گرمای باقیمانده کمتری در آشپزخانه شما تولید می شود. ظروف NUWAVE PIC در صورت تماس با جایی که سطح مغناطیسی فعال نشده است، خنک باقی می ماند.

 لباس‌هایی‌ از جنس مواد بازیافتی

بسیاری از برند‌های معروف مانند هیوگو باس لباس‌هایی‌ تولید کرده است که از پارچه‌های ارگانیک یا بازیافتی ساخته شده‌اند. برای مطمئن شدن از ایک الیاف لباس از چنین موادی ساخته شده است، یک لوگو یا برچسب بر لباس زده میشود.

 باتری‌های قابل شارژ

از باتری‌های قابل شارژ به جای باتری‌های یک بار مصرف استفاده کنید. باتری‌ها اصولا فرایند بازیافت پیچیده‌ای دارند. همچنین حاوی مقدار قابل توجهی‌ سرب می باشند. درست است که هزینه باتری‌های قابل شارژ کمی‌ بیشتر از باتری‌های یکبار مصرف است، اما در نگاه بلند مدت عمر بیشتری دارند و به محیط زیست نیز آسیبی نمیرسانند.

 دستمال‌های پارچه ای

روزانه بیش از میلیون‌ها دستمال یکبار مصرف و پوشک یکبار مصرف دور ریخته میشود. امروزه دستمال‌های نخی یا دستمال‌هایی‌ که از جنس بامبو ساخته میشوند که قابلیت استفاده مجدد را دارند.

این دستمال‌ها به راحتی‌ شسته میشوند و عاری از مواد پلاستیکی میباشند.

 سر دوش های کم مصرف را نصب کنید

دوش حمام، آب زیادی را هدر می دهد. سر دوش هایی با جریان کم نصب کنید و مقدار آب مصرفی دوش را کاهش دهید. سر دوش های صرفه جویی در مصرف آب فقط ۳ گالن آب در هر دقیقه استفاده می کنند.

با کمک تایمر دوش میتوانید تخمین بزنید که چه مدت زیر دوش هستید. تایمر دوش به شما کمک می‌کند که میزان آب مورد استفاده در هر بر استحمام را نیز کنترل کنید.

این وسیله کاربردی باعث صرفه جویی‌ در آب و انرژی گرمایشی می‌شود.

تخته برش بازیافتی

استفاده از تخته برش های بازیافتی به جای تخته برش‌های پلاستیکی گزینه سازگار با محیط می باشد. تخته برش های بازیافتی از جنس کاغذ بازیافت شده، کتان و چوب پنبه نیز در بازار دیده شده است. اگر در کشوری زندگی‌ می‌کنید که دسترسی به تخته برش‌های بازیافتی ندارید، بهتر است که از تخته برش چوبی استفاده کنید.

حرف آخر

امیدواریم که شما از این مقاله راضی بوده باشید .

توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید …


شما بزرگواران می توانید با راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

تماس : 09123220691 – 09125796194

اینستاگرام: sofre_mandegar

واتساپ: 09125796194

ساعت کاری: ۸ الی ۱۷
آدرس: پاکدشت ، فرون آباد اول مقداد ۷ کوچه چراغعلی پلاک ۲۴
مدیریت: مجید سلیمانپور


تولید سفره یکبار مصرف مجلسی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف تشریفاتی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف ورساچ در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف افطار در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف رنگی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف کاغذی در پاکدشت , تولید کیسه فریزر در پاکدشت , تولید کیسه زباله در پاکدشت , تولید لیوان کاغذی در پاکدشت , قیمت سفره یکبار مصرف در پاکدشت , قیمت سفره یکبار مصرف مجلسی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف طاقه رول شده در تهران , تولید سفره یکبار مصرف ماندگار در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف ۵۰ متری در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف بدون گرانول در پاکدشت ، تولید لیوان کاغذی یکبار مصرف در پاکدشت، خرید سفره یکبار مصرف از کارخانه پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف در فرون آباد, کارخانه تولید سفره فرون آباد , خرید عمده سفره از فرون آباد , آدرس تولیدی لیوان کاغذی در تهران, خرید لیوان کاغذی در تهران, قیمت لیوان بکبار مصرف در تهران,

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین مقالات


بهترین مارک سفره یکبار مصرف
سود تولید سفره یکبار مصرف
آشنایی با دستگاه رول به رول سفره یکبارمصرف
هزینه راه اندازی خط تولید سفره یکبارمصرف