ظروف گیاهی مناسب ماکروویو

ظروف گیاهی مناسب ماکروویو

ظروف گیاهی مناسب ماکروویو

آیا ظروف یکبار مصرف گیاهی قابل استفاده در مایکروویو هستند؟

ظروف گیاهی مناسب ماکروویو, ظروف گیاهی در چند سال اخیر به علت کیفیت و مزایای زیادی که دارند از محبوبیت زیادی برخوردارند.

مقدار زیادی از زباله هایی که در آب ها و یا در طبیعت ریخته  می شوند از مواد پلاستیکی ساخته می شوند.

استفاده از محصولات زیست تخریب پذیر ممکن است به کاهش زباله هایی که به محل های دفن زباله، آب ها و اقیانوس ها ریخته می شود کمک کند.

ظروف یکبار مصرف گیاهی محصولات زیست تخریب پذیر بوده که با محیط زیست سازگار هستند.

زیرا مواد سمی یا مواد شیمیایی را از خود در طبیعت به جا نمی گذارند. علاوه بر این، این محصولات با گذشت زمان در طبیعت تجزیه می شوند.

ماده ای که از آنها پس از تجزیه در طبیعت باقی می ماند، سمی نبوده و به خاک آسیبی نمی رساند. بنابراین، از آنجایی که این ظروف گیاهی دارای مواد غیر سمی هستند، مصرف کنندگان بدون اینکه نگران سلامتی خودباشند، می توانند از آنها برای صرف نوشیدنی و یا وعده های غذایی گرم خود استفاده کنند .

با وجود مزایای بالقوه و محبوبیت گسترده آنها، اکثر مردم نمی دانند که آیا ظروف گیاهی در مایکروویو قابل استفاده هستند یا خیر.

همانطور که قبلاً اشاره شد، محصولات گیاهی از مواد آلی و تجدید پذیر مانند نشاسته ذرت ساخته می شوند که قابلیت تجزیه در محیط زیست را دارند.

آنها یک انتخاب ایده آل برای کسانی هستند که به دنبال یک جایگزین سبز در پذیرایی های خود در مهمانی ها، پیک نیک ها یا باربیکیو می باشند.

ظروف گیاهی مناسب ماکروویو

ظرف گیاهی از چه موادی تشکیل شده است؟

دلیل اینکه صرفاً بعضی از ظروف که در طبیعت تجزیه می شوند قابل استفاده در ماکروفر هستند این می باشد که برخی از محصولات دوست دار محیط زیست در صنعت بسته بندی دارای موادی هستند که قادر به تحمل گرمای زیاد نمی باشند.

در نتیجه آنها با مایکروویو سازگار نیستند. اما بسیاری از ظروف گیاهی در بازار ایران وجود دارند با مایکروفر سازگار می باشند. مایکروویو می‌تواند غذا را گرم کند. زیرا مولکول‌های آب موجود در غذا، تشعشعات مایکروویو را جذب می‌کنند و در نتیجه کل غذا را گرم می‌کنند.

امواج مایکروویو مولکول های آب موجود در غذا را وادار به ارتعاش می کند و گرمایی تولید می کند که غذا را می پزد.

به عبارت دیگر، مایکروویو چیزی را بدون آب گرم نمی کند. به همین دلیل است که غذاهایی که محتوای آب بالایی دارند، از جمله سبزیجات تازه، سریعتر از سایر غذاها پخته می شوند.

بنابراین، دلیل داغ شدن ظرف غذا پس از استفاده در مایکروویو، انتقال حرارت از خود غذا به ظرف است.

طبق گفته FDA، ظروف زیست تخریب پذیر به ویژه ظروف یکبار مصرف گیاهی را می توان در پخت و پز در مایکروویو استفاده کرد.

زیرا امواج مایکروویو می‌تواند از این مواد عبور می کنند. برخی از ظروف یکبار مصرف دارای مواد خامی هستند که نمی توانند دمای بالای غذا را تحمل کنند و ممکن است ذوب شوند، بسوزند یا در اثر گرما تغییر شکل دهند.

نکته دیگری که باید در نظر گرفت این است که برخی از ظروف یکبار مصرف به ویژه ظروف فومی و پلاستیکی دارای خواص شیمیایی باشند که ممکن است نخواهید به غذای خود منتقل کنید.

این مواد در ساخت ظروف گیاهی استفاده نشده است.

ظروف یکبار مصرف قابل استفاده در مایکروویو

محصولات ساخته شده از مواد زیست تخریب پذیر نسبتاً سازگار با محیط زیست هستند. زیرا در طول زمان می توانند در طبیعت تجزیه شوند. پس از تجزیه ، مواد اولیه مورد استفاده در این ظروف گیاهی را دوباره وارد خاک می کنند. از آنجایی که آنها از مواد غیر سمی ساخته شده اند، لازم نیست نگران ورود مواد شیمیایی به غذای خود باشید.

با وجود مزایای بالقوه و محبوبیت بسیار زیاد، اکثر مردم نمی دانند که آیا ظروف یکبار مصرف گیاهی را می توان در مایکروویو قرار داد یا خیر.

همانطور که قبلاً اشاره شد ، ظروف گیاهی موجود در بازار ایران از مواد آلی (نشاسته ذرت) ساخته می شوند که به سرعت تجزیه می شوند.

آنها برای کسانی که به دنبال یک جایگزین مناسب برای ظروف پلاستیکی،فومی ، آلومینیومی و کاغذی در مهمانی های خود، پیک نیک یا باربیکیو هستند، ایده آل هستند.

به خاطر داشته باشید که کلیه ظروف یکبار مصرف قابل استفاده در مایکروویو نیستند. دلیل این امر صرفاً به این دلیل است که برخی از ظروف یکبار مصرف از موادی ساخته شده اند که نمی توانند مقادیر زیادی گرما را تحمل کنند و بنابراین با امواج مایکروویو ناسازگار هستند.

ظروف یکبار مصرف گیاهی که زیست تجزیه‌پذیر نیز هستند، می توانند در مایکروویو گرم شوند.

خواص ظروف یکبار مصرف گیاهی قابل استفاده در مایکروویو چیست؟

۱- از منابع تجدیدپذیر مانند نشاسته ذرت تهیه شده اند

۲- هنگامی که غذای گرم در آنها ریخته می‌شود تغییر شکل نمی‌دهند

۳- از مواد شیمیایی در پروسه ساخت آنها استفاده نشده است و بنابراین وقتی که در ماکروویو غذا گرم می شود، با حرارت مواد شیمیایی وارد غذا نخواهد شد.

حرف آخر

امیدواریم که شما از این مقاله راضی بوده باشید .

توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر دیگر وبلاگ های ما را مطالعه کنید.

موفق باشید …


شما بزرگواران می توانید با راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

تماس : 09123220691 – 09125796194

اینستاگرام: sofre_mandegar

واتساپ: 09125796194

ساعت کاری: ۸ الی ۱۷
آدرس: پاکدشت ، فرون آباد اول مقداد ۷ کوچه چراغعلی پلاک ۲۴
مدیریت: مجید سلیمانپور


تولید سفره یکبار مصرف مجلسی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف تشریفاتی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف ورساچ در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف افطار در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف رنگی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف کاغذی در پاکدشت , تولید کیسه فریزر در پاکدشت , تولید کیسه زباله در پاکدشت , تولید لیوان کاغذی در پاکدشت , قیمت سفره یکبار مصرف در پاکدشت , قیمت سفره یکبار مصرف مجلسی در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف طاقه رول شده در تهران , تولید سفره یکبار مصرف ماندگار در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف ۵۰ متری در پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف بدون گرانول در پاکدشت ، تولید لیوان کاغذی یکبار مصرف در پاکدشت، خرید سفره یکبار مصرف از کارخانه پاکدشت , تولید سفره یکبار مصرف در فرون آباد, کارخانه تولید سفره فرون آباد , خرید عمده سفره از فرون آباد , آدرس تولیدی لیوان کاغذی در تهران, خرید لیوان کاغذی در تهران, قیمت لیوان بکبار مصرف در تهران,

 

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین مقالات


مرکز پخش عمده سفره یکبار مصرف تهران
فروش عمده انواع سفره یکبار مصرف تهران
خرید عمده سفره یکبار مصرف در تهران
کارخانه تولید سفره یکبار مصرف در تهران